Pobierz odpowiednią wersję T99.

Różne telefony, mają zainstalowane różne wersje Symbian OS, dlatego też potrzebujesz zainstalować odpowiednią wersję T99 dla Twojego systemu. Plik instalacyjny możesz pobrać do siebie na komputer i z niego przegrać go do telefonu, lub też pobrać go bezpośrednio do swojego aparatu, korzystając z zainstalowanej w nim przeglądarki www.

Sam T99, również istnieje w dwóch wersjach: pierwszej - T99 dla użytkowników, którzy nie chcą więcej wysyłać krótszych smsów z polskimi znaczkami i drugiej - T.99, dla użytkowników którzy czasem będą chcieli jak dotychczas wysyłać smsy o maksymalnej długości 70 znaków ze znakami diakrytycznymi, a czasem łatwo pozbyć się "ogonków" i mieć do dyspozycji pełne 160.

W przypadku jakichkolwiek problemów przeczytaj instrukcję instalacji i obsługi.

Uwaga! Po instalacji programu upewnij się, że działa on poprawnie.

T99 - nigdy więcej krótszych smsów

Jest to zalecana wersja dla większości użytkowników.

T.99 - raz z, raz bez

T.99, czyli wersja "z kropką", usuwa polskie znaczki tylko z smsów których pierwszym znakiem jest właśnie kropka. Sama kropka też oczywiście jest usuwana. Dzięki temu pisząc smsa, możesz tą "kropką" decydować czy powinien on być dłuższy, ale bez polskich "ogonków", czy też krótszy ale z nimi.

Uwagi do wersji dla S60 3rd Edition

Począwszy od wersji 9 systemu Symbian (i tym samym wersji 3rd Edition dla S60), zostało wprowadzonych wiele zmian mających na celu zwiększenie zabezpieczeń tych telefonów. W związku z tym przy instalacji programu będziesz musiał wyrazić zgodę, by T99 mógł czytać Twoje prywatne dane (czyli treść smsa, który napisałeś), zapisywać Twoje prywatne dane (czyli zapisać treść smsa bez "ogonków) oraz korzystać z sieci (aby sms mógł być wysłany).

Dodatkowo, w przeciwieństwie do pozostałych wersji programu, nie startuje on automatycznie po instalacji, ani po włączeniu telefonu. Dlatego by włączyć T99 należy użyć instalowanego razem z nim programu "run99" (Options->Start T99). Zauważ, że uruchomienie T99 konieczne jest tylko raz po instalacji i raz po restarcie telefonu, a nie przed każdym wysłaniem smsa. Ewentualnie można również skorzystać z darmowej aplikacji PowerBoot, która pozwala wybrać które programy mają startować automatycznie po włączeniu telefonu. Wspomniane procedury bezpieczeństwa wprowadzone w tej wersji S60 zabraniają autostartu aplikacjom, które nie przeszły procedur Symbian Signed, a jest to długotrwały proces, wymagający od programisty dodatkowej pracy. Planuję zrobić to dopiero pod koniec roku.

Uwagi do wersji dla UIQ 3

Istnieją dwie wersję programu dla UIQ 3. Wersja z końcówką fw2007 działa na wszystkich telefonach z tą platformą, jednak nie posiada opcji autostartu i należy ją po każdym włączeniu telefonu uruchamiać za pomocą aplikacji run99 (Menu->Start T99).

Użytkownicy posiadający w swoim telefonie firmware starszy niż ze stycznia 2007, mogą również skorzystać z drugiej wersji programu dla UIQ3, która potrafi uruchomić się automatycznie po starcie telefonu (może jednak nie zostać uruchomiona zaraz po instalacji programu). Datę firmware można sprawdzić na stronie wiki UIQ3.

Obecnie obie wersje dla UIQ3 mają problem z wysyłaniem smsów, dlatego też po napisaniu smsa i wybraniu wyślij zostaje on przeniesiony do skrzynki nadawczej i należy ręcznie wymusić wysłanie go z tego miejsca.

AzərbaycanBosanskiČeštinaEestiEnglishHrvatskiMagyarÍslenskaLietuviųLatviešuPolskiRomânăSrpskiSlovenščinaSlovenčinaTürkçeTiếng Việt