Co nowego na stronie i w programie?

czerwiec 2008

Nowa wersja T99! (beta)

Oficjalnie ogłaszam, że zbliża się czas wydania kolejnej (i mam nadzieję jeszcze lepszej) wersji programu. Gotowa jest już wersja beta, więc zachęcam do pobrania jej, przetestowania i przesłania mi uwag co działa, a co trzeba poprawić. Nowa wersja, wraz z listą zmian dostępna jest na stronie wersji beta.

marzec 2008

Czeska wersja t99.pl

Dzięki użytkownikowi ospaly_muflon powstało czeskie tłumaczenie strony! Mam nadzieję, że jego praca pomoże osobom z Czech zainteresowanym programem. Dziękuję!

styczeń 2008

Prasa o T99.

Miłą niespodziankę na Nowy Rok sprawił ogólnopolski miesięcznik "Twoja Komórka" poświęcając ponad stronę (!) na opis T99. Okazją ku temu był opublikowany w styczniowym numerze artykuł "Nie przepłacaj za SMS-y" autorstwa Pana Michała Gruszki. Opisuje on problem polskich znaków w smsach i jego przyczyny oraz szczegółowo przedstawia T99 jako polecane rozwiązanie dla telefonów z Symbian OS.

W imieniu T99 i własnym dziękuję za to wyróżnienie.

20 września 2007

Karta pamięci i Nokia 6600.

Użytkownik Marcin zgłosił problemy z działaniem aplikacji na Nokii 6600 w przypadku zapisu smsów na karcie pamięci. Jest to o tyle ciekawe, że na przykład w telefonie Nokia 6630 problem nie występuje, mimo że telefony działają na tej samej platformie S60 2nd Edition.

Sam problem przypuszczalnie spowodowany jest dłuższym czasem zapisu na karcie pamięci, przez co wiadomość zostaje wysłana jeszcze zanim program jest w stanie ją zmienić. Z prędkością zapisu na kartę w telefonach z S60 3rd Edition były spore niedociągnięcia i najwyraźniej wciąż nie działa to idealnie. Dziś okazało się, że również stosunkowo wolny telefon Nokia 6600 nie zapisuje na niej danych wystarczająco szybko.

Ze swojej strony postaram się kiedyś w wolnej chwili jakoś rozwiązać tę sprawę, a do tego czasu polecam użytkownikom telefonów z tym problemem na ustawienie zapisywania smsów w pamięci telefonu.

18 sierpnia 2007

Ważna poprawka w programie.

Piotr O. zauważył nieprawidłowe działanie obydwu wersji T99 w przypadku wysyłania długich (około 300 znakowych) smsów - końcówka treści była "obcinana" i nie dochodziła do odbiorcy. Defekt został już naprawiony, a użytkownicy wcześniejszych wersji proszeni są o pobranie i reinstalację programu.

Wygląda na to że T99 w swej chęci skracania smsów w tym wypadku chciał już posunąć się za daleko... ;-)

17 sierpnia 2007

T99 dla UIQ3!

W związku z częstym pojawianiem się pytań o to, czy będzie wersja dla UIQ3, napisałem program działający również na tej platformie. Można już pobrać go, jednak przed rozpoczęciem używania należy zapoznać się z informacją na temat specyficznego zachowania się tej wersji programu. Tym razem podziękowania należą się użytkownikowi Enter, za cenne uwagi i testy programu.

Pojawienie się wersji dla UIQ3 powoduje, że T99 jest już dostępny dla wszystkich telefonów z Symbian OS dla których mógłby być potrzebny! Jeśli myślisz, że wszystkie telefony z Symbianem posiadają S60, albo UIQ, to odwiedź stronę http://www.boohooforyou.com i dowiedz się jak to wygląda w Japonii i dlaczego powinniśmy żałować, że nie mamy takich telefonów. :-)

13 sierpnia 2007

S60 3rd Edition i karta pamięci.

Użytkownik Rynio znalazł nieprawidłowe działanie obydwu wersji T99 na telefonach z S60 3rd Edition przy ustawieniu zapisywania smsów na karcie pamięci, zamiast w pamięci telefonu. Użytkownicy tej wersji T99 proszeni są o upewnienie się, że mają ustawione zapisywanie wiadomości w pamięci telefonu. Dziękuję również Piotrowi P., za potwierdzenie istnienia błędu.

12 sierpnia 2007

Ważne! Do użytkowników T99.

Drodzy użytkownicy T99. Dwa dni temu do wiadomości polskich internautów udostępniłem informację o T99 i od tego czasu już bardzo wiele osób pobrało program, a liczba nowych użytkowników ciągle rośnie bardzo szybko. Nie wiem jednak, czy wszyscy w pełni zdają sobie sprawę z kilku spraw, dlatego też postanowiłem uwypuklić najważniejsze konsekwencje używania T99 w pierwszych dniach od udostępnienia go użytkownikom końcowym.

Dziękuję użytkownikom, którzy przez dwa ostatnie dni przesyłali swoje uwagi i pozwolili na szybkie usunięcie znalezionych problemów w działaniu T99 na ich telefonach.

1 sierpnia 2007

Nareszcie! Start www.t99.pl

Nigdy nie przypuszczałem, że zrobienie tej strony zajmie mi tak dużo czasu, ale w końcu oficjalnie JEST! Pewnie nie idealna, ale jestem z niej dosyć zadowolony. Jeżeli przeglądając ją miałeś jakieś uwagi (nieważne czy techniczne, graficzne, ortograficzne, merytoryczne, czy inne) to chętnie wysłucham.

Dziś jest również (a może przede wszystkim) ważny dzień dla programu T99, gdyż zadebiutuje on przed przed szeroką publicznością. Przez cały czas tworzenia strony i (jeszcze dłuższy) zanim zacząłem ją robić, działał bezproblemowo na moim telefonie, więc mam nadzieję, że nie będzie problemów. Gdyby jednak takowe nastąpiły, bardzo proszę o wiadomość z modelem telefonu i opisem problemu. Pamiętaj, że dzięki temu będę miał szansę poprawić ewentualne błędy, a inni unikną kłopotów które Ty napotkałeś. Prośba o uwagi do strony, tyczy się oczywiście również programu.

AzərbaycanBosanskiČeštinaEestiEnglishHrvatskiMagyarÍslenskaLietuviųLatviešuPolskiRomânăSrpskiSlovenščinaSlovenčinaTürkçeTiếng Việt